Kontakt z nami
Kolektory płaskie w Bielsku Podlaskim
Wypełnij:
Formularz zapytania

 
Artykuły
 • Kolektory słoneczne Bielsk podlaski

 • Dotacje na kolektory słoneczne Bielsk podlaski

 • Kolektory płaskie Bielsk podlaski

 • Kolektory próżniowe Bielsk podlaski

 • Kolektory próżniowo-rurowe Bielsk podlaski

 • Kolektory skupiające Bielsk podlaski

 • Panele fotowoltaiczne Bielsk podlaski • kolektory płaskie Bielsk podlaski

  Wybór danego modelu kolektora słonecznego, winien uwzględniać sporo kryteriów, którymi będziemy się kierować przy wyborze instalacji. W tej chwili, wolno zdobyć dofinansowanie do instalacji, jako proekologicznej jak również dlatego zalecanej, lecz w większości przypadków, najważniejszym kryterium jest koszt, szczególnie, iż łączny koszt jest duży. Należy wziąć pod uwagę, że kolektory próżniowe w Bielsku Podlaskim są wydajniejsze, lecz również ich koszt jest również dwu a nawet trzykroć wyższa za 1m2 w porównaniu z kolektorami płaskimi. Zaletą próżniowych jest ich rozmiar - na rzecz 3, 4 osobowej rodziny potrzebujemy mniej więcej 3m2 baterii, zaś kolektory płaskie, żeby były tak samo wydajne, muszą zarezerwować powierzchnię około 4,5m2. Porównując ceny obu rodzajów, w rezultacie i tak wytwarzają mniejszy koszt instalacji oraz montażu, z przewagą dla kolektorów płaskich. A jak wygląda różnica w montażu obu rodzajów kolektorów? Zarówno próżniowe jak i płaskie, muszą być zamontowane na dachu, niezależnie od jego kąta nachylenia, pod kątem 30 - 40 stopni od poziomu. Takie nachylenie pozwala na optymalne spożytkowanie światła słonecznego.Baterie słoneczne mogą być montowane nie tylko na dachach budynków, ale na szczególnych stelażach, w pewnej odległości od nich. Jeżeli okoliczności zewnętrzne, np. przeważające zacienienie dachu, wskazują na przymus poszukania lepszych rozwiązań, należałoby sprawdzić, czy obok domu, w ogrodzie nie znajdziemy lepszych warunków do pracy kolektora. Ponieważ kolektory płaskie są także montowane pod wymienionym kątem, nie zajmą nam dużo nawierzchni rekreacyjnej. Mimo dotacji, prywatni inwestorzy decydują się w większości na kolektory płaskie, jednak ponieważ zainteresowanie urządzeniami przyrasta, być może w niedługim terminie konkurencja na rynku wymusi procedurę redukcji cen.


  Zobacz w innych miastach województwa podlaskiego?
  augustów, białystok, brańsk, choroszcz, ciechanowiec, czarna białostocka, dąbrowa białostocka, drohiczyn, gmina krynki, gmina michałowo, goniądz, grajewo, hajnówka, jedwabne, kleszczele, knyszyn, kolno, lipsk, łapy, łomża, mońki, nowogród, rajgród, sejny, siemiatycze, sokółka, stawiski, suchowola, supraśl, suraż, suwałki, szczuczyn, tykocin, wasilków, wysokie mazowieckie, zabłudów, zambrów Szukasz w miastach z innych województw?
  bardo, aleksandrów kujawski, annopol, babimost, aleksandrów łódzki, alwernia, białobrzegi, biała, baranów sandomierski, brusy, będzin, bodzentyn, barczewo, bojanowo, barlinek  kolektory płaskie Kolektory płaskie w Bielsku Podlaskim